SOFT SKILL TRÉNING
Feltöltés alatt
ÁLLATASSZISZTÁLT TRÉNING ÉS OKTATÁS
Feltöltés alatt
VEZETŐI TRÉNING
Feltöltés alatt
CSAPATÉPÍTŐ TRÉNING
Feltöltés alatt
KÉPZÉS
Analitikusan orientált Állatasszisztált Terapeuta Képzés
Elsősorban pszichológusok és pszichológus hallgatók (MA) számára szervezett 4 napos analitikusan orientált állatasszisztált terapeuta képzés célja, hogy egy olyan átfogó, gyakorlatorientált alapismeretet adjon át, melyben különböző állatok bevonásával a terapeuta támogatni tudja a pácienst belső világának mélyebb megértésében. A terapeuta az „itt-és-most”-ban zajló terápiás munka során az állat, mint tükör segítségével, valamint az állattal való kapcsolaton, interakciókon keresztül hatékonyabban tudja segíteni a pácienst abban, hogy jelenlegi pszichés problémáinak, interperszonális viszonyainak és múltbeli tapasztalatainak összefüggéseit felismerje és átdolgozza.
Budapesttől kb. 50 percre található 11 hektáros farmon lesz megtartva a képzés 2×2 nap (szombat-vasárnap) az ott élő állatok bevonásával (lovak, szamár, juhok, kecskék, törpemalac, nyuszi, tyúk, tengerimalac, sün és persze kutyák).
Milyen témakörökben ad ismeretet és személyes tapasztalatot a képzés?
- Hogyan történik a terapeuta-páciens-állat szövetségben a páciens strukturális-dinamikus analízise?
- Hogyan tudom moderálni a páciens projekciós, áttételi folyamatait az állat felé, és ezen keresztül a páciens tárgykapcsolati mintázatát fokozatosan átdolgozni?
- Az „itt-és-most”-ban a páciens-állat között megjelenő dinamika, védekező konstellációk, áttételi folyamatok, én-funkciók felismerése, kezelése, fejlesztése.
- A páciens speciális személyiség- illetve karakter-patológiáihoz illeszkedő állatfaj és AAT technikák kiválasztása, ami által módot tudok nyújtani új viselkedések kipróbálására és ezek hatásának a megtapasztalására.
- Hogyan tudom a páciens-állat közötti „interperszonális viszonyban” megjelenő tárgykapcsolati mintázatot, tárgy-képzeteinek a differenciáltságát átdolgozni, az én-funkciókat korrigálni, áttételi folyamatokat a realitás felé elmozdítani?
- Hogyan tudom kiválasztani a megfelelő állatot és AAT technikát annak figyelembevételével, hogy a különböző állatfajok, fajták és egyedek más-más projekciós felületet nyújtanak, eltérő áttételi-viszontáttételi folyamat zajlik a páciens-állat között a kliens idegrendszeri állapotának, viselkedésének megfelelően?
- Mivel az AAT-ban domináns a metakommunikáció, így mind az embernél, mind az állatnál megjelenő nonverbális jelek felismerése, páciensben ezek tudatosítása.
Milyen elméletekre épül a képzés?
- Elsősorban analitikus személyiség-, fejlődés- és terápiás elméletek (S. Freud, M. Mahler, E. Erikson, M. Klein, O. F. Kernberg, C. R. Cloninger)
- Kernberg fejlődés pszichopatológia [patológia hierarchia]
- Kognitív- és szenzo-motoros fejlődés
- Egyéni – Párkapcsolati – Családi ciklusok
- Különböző állatfajok jellemzői, alkalmazási lehetőségei és korlátai, specifikus kiképzési módszerei.
Képzési irányelvek, módszerek:
– Életkoronként tekintjük át a különböző személyiség- és fejlődéselméleteket, kognitív- és szenzo-motoros fejlődést és megnézzük ezeknek a szerepét, együttjárását a pszichopatológia kialakulásában, fejlődésében. Cél ezen elméleti megközelítések „integrálása”, egy komplex szemléletmód kialakítása.
– Elsősorban 120 kg alatti állatokkal folytatott terápiás módszerekkel, technikákkal foglalkozunk, mivel ez az a testméret, mely lakásban és/vagy kertben is tartható.
– A képzés során a különböző életkorokra és pszichopatológiákra kidolgozott módszerek, irányelvek és szituációs gyakorlatok kipróbálása a farmon élő állatokkal.
– Farmon élő állatokkal sajátélmény, azok élet- és tartási körülményeinek, jellemzőinek, terápiás lehetőségeinek és korlátainak, kiképzési módszereinek áttekintése testközelben.
Képzési tematika:
Délelőtt: adott életkor személyiség-, fejlődés-, kognitív-, szenzo-motoros- és fejlődéspszichopatológia elméleteinek áttekintése esetbemutatással.
Délután: a délelőtti elméleti anyaghoz illeszkedő hozott esetek megbeszélése, kiscsoportos munkában személyiség- illetve karakter-patológiákhoz vagy konkrét páciensekhez illeszkedő AAT gyakorlatok kidolgozása és a farmon lévő állatok bevonásával ennek bemutatása, kivitelezése. Cél egyfajta készség szintű ismeretet átadása esetmegbeszéléseken és szituációs gyakorlatokon keresztül.
- nap: 0-3 év
- nap: óvodás kor
- nap: iskolás kor (kiemelten serdülő kor)
- nap: felnőtt kor
Képzés ideje:
Tervezett időpont: 2023. tavasz vagy nyár.
Amennyiben összejön minimum 10 fő, akkor meg lesz tartva 2×2 nap (hétvége) vagy egyben 4 nap.
A képzés minden nap 9 és 17 óra között zajlik. Első nap érkezés 8:45-ig.
Képzés díja: 50.000 Ft. Az ár az ÁFÁ-t tartalmazza.
Jelentkezéskor 20.000 Ft kifizetésével véglegesedig a jelentkezés, ez biztosítja a jelentkező helyét a képzésen. Lemondás esetén nincs mód ennek visszafizetésére. Természetesen, amennyiben a képzés valamilyen okból kifolyólag nem indul el, az előleget visszautalom. A képzés díjának a fennmaradó részét legkésőbb az első képzési napon kell rendezni.
Kezdeményezett: Némethné Jakabos Hadassa
Számlaszám: 1160000-00000000-24445182 (Erste bank)
Közleménybe beírni: Jelentkező neve, AAT képzés, képzés dátuma
Képzés helyszíne: Ladánybene, Országútidűlő tanya 63.
https://goo.gl/maps/HiuWV5XRWkF2
Jelentkezés módja: n.j.hadassa@gmail.com e-mail címen.
Érdeklődni: Jakabos Hadassa +36(20)596-1493 telefonszámon lehet.
Fakultatív programok:
- Önellátó életmód feltételeinek, előnyeinek és nehézségeinek átbeszélése, bemutatása.
- Különböző állatok ellátása, gondozása (pl. etetés, körmölés).
- Kecskék fejése, tejtermékek (sajt, túró, joghurt) készítése.
- Férfiaknak traktorvezetés, bála gurítás.